Kosova Hacker's Zone

Khz-CreW
 
ForumForum  PortaliPortali  CalendarCalendar  PytėsoriPytėsori  KėrkoKėrko  Lista AnėtarėveLista Anėtarėve  Grupet e AnėtarėveGrupet e Anėtarėve  RegjistrohuRegjistrohu  identifikimiidentifikimi  

Share | 
 

 Almeda Abazi shpallet fituesja e “Miss Shqiperia 2008″

Shko poshtė 
AutoriMesazh
cracker
Administrator
Administrator
avatar

Numri i postimeve : 131
Age : 25
Registration date : 25/06/2008

MesazhTitulli: Almeda Abazi shpallet fituesja e “Miss Shqiperia 2008″   Mon Jun 30, 2008 1:01 am

Kalaja e Prezės ka bekuar bukuroshen e radhės tė “Miss Shqipėria”. Ajo ėshtė Almeda Abazi nga Tirana, e cila ėshtė vetėm 17 vjeēe dhe pėr njė vit do tė jetė ambasadorja e bukurisė nė tė gjitha evenimentet e spektakleve tė bukurisė.
[img][/img]
Shoqėruesja e parė e “Miss Shqipėria” u zgjodh Hyselda Lloha, ndėrsa shoqėruesja e dytė Arta Kamberi. Pėrveē “Miss Shqipėria”, Julinda Morina u vlerėsua me ēmimin “Miss Buzėqeshja”, Kristi Ziēishti fitoi dy cmime “Miss Turizmi” dhe Miss Televota, Ina Spaho me “Miss Fotozhenia 2008”, “Miss Press” Eda Backa, “Miss Interneti” Eni Peqini, ku tri vajzat e para do tė pėrfaqėsojnė vendin nė evenimentet respektive kudo nė botė.

Ndėrkohė fituesja e “Miss Shqipėria”, pritet qė tė pėrfaqėsojė vendin tonė nė kompeticionin mė tė rėndėsishėm, pikėrisht nė “Miss Globe International 2008”, ndėrkohė qė vajzat qė fituan ēmimet e tjera
do tė jenė tė pranishme nė tė tjera evenimente tė bukurisė nė botė. Autorėt e spektaklit kanė vijuar tė ndjekin tė njėjtin ritual si vitet e tjera, ceremonia e dorėzimit tė kurorės nga Irsa Demneri fituesja e Miss Shqipėria 2007, e cila i ka lėnė vendin bukuroshes qė do tė mbajė pėr njė vit resht kurorėn dhe vendin e mė tė bukurės sė Shqipėrisė.
SPEKTAKLI
Edhe kėtė herė bukuroshja e “Miss Shqipėria” ėshtė zgjedhur nė njė kala. Vetėm pak kilometra larg kryeqytetit njė tjetėr kėshtjellė, pikėrisht ajo e Prezės u “magjeps” nga hiret e 31 bukurosheve qė synonin kurorėn e “Miss Shqipėria 2008”. Spektakli qė mban firmėn e regjisorit Petri Bozo, u zhvillua nė dy linja kryesore, njė garė bukurie, por edhe njė konkurs inteligjence. I kthyer tashmė nė njė traditė, mėnyra e konceptimit dhe organizimit tė “Miss Shqipėria” synon gėrshetimin e vlerave historike dhe turistike tė vendit tonė, duke u stacionuar nė disa prej simboleve tė historisė, siē ėshtė edhe kalaja e Prezės. Ndėrkohė qė nuk kanė munguar as surprizat e shumta me tė ftuarit, njė mesazh nga Lefteri Fantazis dhe fituesi i Fame Story nė Greqi, e ftuar Eranda Libohova si dhe surpriza me disa klipe tė realizuara me mjeshtėri nė Mavrovė tė Maqedonisė.Nė tė dhjetin vit radhazi, Miss Shqipėria, ka konfirmuar edhe njė herė faktin se mbetet i vetmi evenimentet i bukurisė, qė promovimin vlerat mė tė mira tė bukurisė femėrore shqiptare dhe intelektin, por edhe turizmin e Shqipėrisė nėpėr botė. Miss Shqipėria 2008 ishte njė produksion i Vizion Plus dhe “Deliart Association” dhe u ndoq nga qindra spektatorė nga Shqipėria dhe Kosova, tė cilėt u ngjitėn nė kalanė e Prezės pėr tė shijuar hiret e vajzave shqiptare.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
 
Almeda Abazi shpallet fituesja e “Miss Shqiperia 2008″
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1
 Similar topics
-
» Pranvera, Arbenit: Bėhu burrė dhe kthema Erionin
» Xhesika Vula:Pranimi i Rezolutės 1244 pėr shkak tė kėmbėnguljes sė Serbisė, devalvon pavarėsinė e Kosovės, tė shpallur mė 17 shkurt 2008
» Shqiperia Etnike nga e verteta nė anderr
» Kėnd prej politikanėve e sundon gruaja, kush e ka amvise e kush Miss? (Foto)
» Letėr nga Rexhep Abazi:Gjuha standarde dhe alfabeti i saj ėshtė perfekte?

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Kosova Hacker's Zone :: V.I.P News :: V.I.P News-
Kėrce tek: