Kosova Hacker's Zone

Khz-CreW
 
ForumForum  PortaliPortali  CalendarCalendar  PytėsoriPytėsori  KėrkoKėrko  Lista AnėtarėveLista Anėtarėve  Grupet e AnėtarėveGrupet e Anėtarėve  RegjistrohuRegjistrohu  identifikimiidentifikimi  

Share | 
 

 Elvana Gjata & Florian Mumajesi te dashuruar… ?

Shko poshtė 
AutoriMesazh
cracker
Administrator
Administrator
avatar

Numri i postimeve : 131
Age : 25
Registration date : 25/06/2008

MesazhTitulli: Elvana Gjata & Florian Mumajesi te dashuruar… ?   Mon Jun 30, 2008 1:09 am

Gjithmonė miqėsia e tyre ėshtė komentuar si diēka mė tepėr se kaq. Pėrgjigjja e tė dyve ka qenė gjithmonė; “miqė si”. Njė miqėsi qė lindi si rezultat i bashkėpunimit mes njė kompozitori dhe njė kėngėtareje. Deri kėtu ēdo gjė duket mė se normale. Por askush prej tyre nuk e pohon se gjėrat mes tyre kanė avancuar. Madje pėrpiqen me ēdo kusht ta mbajnė tė fshehtė. E nė fakt, ne kemi arritur tė mėsojmė tė vėrtetėn.
[img][/img]
Mes kėngėtares mė tė pėlqyer tė momentit, Elvana Gjata dhe kompozitorit Florian Mumajesi ka lindur diēka. Ata janė parė sė bashku dy javė mė parė nė Vlorė. Motivi ka qenė celebrimi i njė diskoje verore ku kėngėtarja ka qenė e ftuar. Njė ditė mė pas Flori dhe Elvana janė ndarė nga grupi i miqve me tė cilėt ishin nė festė dhe kanė qenė nė plazh. Edhe pse janė pėrpjekur tė sillen si miq, pasioni pėr njėri-tjetrin i ka tradhtuar. Kėshtu, disa ledhatime ndėrsa ishin shtrirė tė dy nė shezlong, kanė rėnė menjėherė nė sytė e njerėzve qė kanė qenė aty. Edhe pse janė munduar tė jenė tė pėrmbajtur, ēdo tentativė e tyre intimiteti ka tėrhequr vėmendjen e syve kureshtarė.


Dyshimi
Gjithmonė ka ekzistuar njė dyshim pėr njė lidhje mes tyre, kjo e nxitur nga shoqėria e tyre. Por nė fakt, deri para pak kohėsh pėr tė qenė realist, ajo ka qenė tėrėsisht njė miqėsi e sinqertė. Madje pėr Elvanėn, tė vetmet thashetheme qė ekzistonin ishin ato qė e lidhnin me kėngėtarin kosovar, liderin e grupit “Tingulli 3″, Getoar Selimin. Megjithatė, kėto ngelėn nė kuadrin e supozimeve. Vetė kėngėtarja e mohoi se kishte diēka me Getoarin, ndėrsa Getoari nga ana tjetėr, u shfaq nė shtyp me njė tė dashur tjetėr nga Kosova.
Bashkėpunimi
Elvana Gjata, Flori Mumajesi dhe grupi i ENG Radio, kanė njė miqėsi prej vitesh. Gjithēka ka lindur me kėngėn. Ka qenė Flori ai qė ka bėrė kompozimet e para tė kėngėtares e qė ky bashkėpunim ka vazhduar mė tej me kėngė e suksese tė vazhdueshme. Pėrmendim kėtu kėngė si; “Vetėm ty tė kam”, “Tė dy”, “Mamės”, “Ku jeton dashuria ime”, etj. Mė e fundit ėshtė klipi i promovuar nė Prishtinė, “Vetes”. Por mesa duket tashmė nuk ėshtė vetėm bashkėpunim mes dy artistėsh, por shumė mė tepėr. Njė miqėsi, tėrheqje dhe ndoshta pas gjithė kėsaj, fshihet njė dashuri e vėrtetė mes tė dyve…
Flori pėr Elvanėn
Nė njė intervistė tė dhėnė kohė mė parė pėr “Gazeta Shqiptare”, Flori Mumajesi do t’i cilėsonte bashkėpunimet me Elvanėn si njė hap mė para nė muzikėn shqiptare, jo thjesht si njė produkt komercial apo njė kėngė mė tepėr nė treg. “Pėr mua si Flori, mes shumė bashkėpunimeve me artistė tė ndryshėm, Elvana qėndron nė krye. Kjo, sepse edhe pėr faktin se me Elvanėn kam njė raport qė tė dy e shohim kėngėn si krijim dhe nuk e shohim aspak si biznes. Kur mbarojmė njė kėngė, e shohim si rezultat pėr tė ēuar muzikėn mė lart dhe emocionohemi kur ajo del mirė. Me tė sigurisht qė kam edhe njė raport special, sepse ajo menaxhohet nga ENG Radio”.
Elvana pėr Florin
Promovimi i kėngės sė fundit tė Elvanės ka qenė njė rast i mirė pėr tė shprehur dhe vlerėsuar konsideratėn qė dy artistėt kanė pėr njėri-tjetrin. Ajo ka prezantuar nė Prishtinė ditėt e fundit singėllin dhe video-klipin tė quajtur “Vetes”. Gjithnjė e qeshur, Elvana ka folur me tė gjithė, por mė tepėr ka qėndruar pranė Florit, i cili ka bėrė muzikėn dhe orkestrimin e kėngės sė saj tė re. Ajo ka deklaruar se do tė vazhdojė tė bashkėpunojė me Florin, derisa kėngėt qė i bėn ai po kthehen nė hite. Ndėrsa ėshtė deklaruar tejet e kėnaqur edhe me punėn qė kanė bėrė produksioni kosovar “Pixels”, me tė cilin kėngėtarja ka shėnuar bashkėpunimin e tretė. “Skuadra qė del, nuk ndėrrohet”, - ka pohuar Elvana, duke shtuar se i pėlqen puna profesionale e kėtij produksioni. Video-klipi mė i ri i Elvanės ėshtė realizuar nė brigjet e detit Jon. Ndėrsa Flori, i cili ka bėrė njė punė mjaft tė madhe, ka deklaruar se ėshtė kėnaqėsi tė punosh me Elvanėn. “Kemi krijuar njė raport shumė tė mirė edhe jashtė punės profesionale. Kėshtu qė me Elvanėn kemi tre vjet bashkėpunim, por mund tė punoj me tė edhe 300 tė tjera”, - ėshtė shprehur Flori. Ndėrsa tekstin e kėngės kėngėtarja e ka shkruar vetė. Sa i pėrket planeve tė afėrta, Elvana do tė jetė gjatė tėrė verės e zėnė me mbrėmjet e ndryshme muzikore. Madje ka shprehur frikėn se nuk do tė ketė asnjė minutė kohė pėr pushime.
Pėrtej kėngės
Nė fakt, Elvana nuk ka qenė vetėm kėngėtarja e preferuar e kompozitorit. Pėrveē zėrit tė saj, Flori sigurisht ka vlerėsuar edhe bukurinė e vajzės, qė u zbulua tek “Ethet e sė Premtes mbrėma”. Pikėrisht kjo ka qenė arsyeja qė Flori e zgjodhi Elvanėn pėr tė qenė imazh i butikut tė tij, “Taxi Mapo”. Nėse do tė kalosh nė Unazėn e Tiranės sė Re, fotot e Elvanės tė tėrheqin patjetėr vėmendjen. Pasi ajo zė njė faqe tė mirė tė butikut tė Florit. Mbi njė vit mė parė, kur edhe Flori u bė biznesmen, ashtu sikurse ai i bėnte reklamė dyqanit tė tij, do t’i bėnte edhe Elvanės, qė e kishte imazhin e “Taxi Mapo”. Fotot e saj me veshjet e butikut qarkulluan nė tė gjitha gazetat nė atė kohė.
Lidhja me Sonin
Vetėm pak kohė mė parė, Flori i dha fund lidhjes sė tij tė dashurisė me kėngėtaren e mrekullueshme, Soni Malaj. Njė histori dashurie qė qysh nė krye tė herės tėrhoqi gjithė vėmendjen mediatike, publikimi i sė cilės u shoqėrua edhe me cilėsime si “Ēifti i Vitit”. E jo vetėm kaq, kjo histori u shoqėrua edhe me bashkėpunime tė suksesshėm mes dy artistėve, si kėnga ritmike “Zig-Zag”. Apo mė i fundit ishte paraqitja nė festivalin “Kėnga Magjike”, me kėngėn “Fluturimi 3470″, qė u vlerėsuan edhe me ēmimin e dytė. E megjithatė, tashmė nga ajo histori duket se kanė ngelur vetėm kėngėt. Pas ndarjes, asnjėri prej tyre nuk dha asnjė reagim, apo motiv pėr arsyet e ndarjes. Gjithsesi, lidhja me kėngėtaren e re, Elvana Gjata na bėn tė hamendėsojmė se mund tė ketė qenė, pse jo njė shkak…
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
 
Elvana Gjata & Florian Mumajesi te dashuruar… ?
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1
 Similar topics
-
» Alma Papamihali: Intervistė me tė dashuruarėn pas serenatave - kėngėtaren Ermira Babaliu

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Kosova Hacker's Zone :: V.I.P News :: V.I.P News-
Kėrce tek: