Kosova Hacker's Zone

Khz-CreW
 
ForumForum  PortaliPortali  CalendarCalendar  PytėsoriPytėsori  KėrkoKėrko  Lista AnėtarėveLista Anėtarėve  Grupet e AnėtarėveGrupet e Anėtarėve  RegjistrohuRegjistrohu  identifikimiidentifikimi  

Share | 
 

 Elvana Gjata, nuk kam qenė e dashura e Getoarit

Shko poshtė 
AutoriMesazh
cracker
Administrator
Administrator
avatar

Numri i postimeve : 131
Age : 25
Registration date : 25/06/2008

MesazhTitulli: Elvana Gjata, nuk kam qenė e dashura e Getoarit   Mon Jun 30, 2008 1:13 am

E ftuar nė Kosovė pėr tė promovuar kėngėn dhe klipin e saj mė tė ri, Elvana Gjata, i ka dhėnė pėrgjigje njė herė e pėrgjithmonė, thashethemeve tė ngritura rreth saj dhe Getoar Selimit
[img][/img]
Elvana ka sqaruar se mes saj dhe Getit, nuk ka pasur asnjėherė ndonjė lidhje dashurore, veēse bashkėpunim, duke qartėsuar se ato qė janė shkruar nė media janė tė gjitha thashetheme dhe aspak tė vėrteta. “Para se tė kalojmė nė pyetjen pse u ndatė, duhet tė flasim pėr pyetjen, se a kam qenė apo nuk kam qenė unė me Getin sė bashku. Prandaj tė gjitha kėto janė thashetheme qė janė folur si lidhje dhe e konsideroj se kjo ėshtė njė temė e konsumuar. E kam thėnė shumė herė, se nuk kam asgjė mė tė, edhe tash them jo”, ka thėnė Gjata, madje nė dialektin kosovar, duke theksuar se mes tyre ka pasur vetėm bashkėpunim, por kurrsesi lidhje dashurore, gjatė njė interviste nė njė tė pėrditshme tė Prishtinės.

Komentet e njė lidhje dashurore mes Elvanės dhe Getoarit, kanė qenė pjesė gazetave skandalistike qė erdhėn fillimisht nga Prishtina nė Tiranė, por qė duket se nuk kanė qenė, as mė shumė, as mė pak vetėm thashetheme. Fotoja ku Getoar Selimi dhe kėngėtarja e talentuar shqiptare u shfaqėn duke ecur nė tapetin e kuq tė “VideoFest”, ishin shkėndija e parė pėr tė aluduar mbi njė lidhje dashurore mes tyre, histori qė Elvana e kategorizon si bashkėpunim.
DIĒKA “VETES”
E kthyer nė tregun muzikor, plot 8 muaj pas pjesėmarrjes nė “Kėnga Magjike”, Elvana duket se kėtė herė ka vendosur qė tė sjellė pėr fansat kėngėn me titull “Vetes”. Kėngėtarja e talentuar e cila theu rekordet e shitjeve me albumin “Mamės”, kėtė herė zgjedh njė kėngė pothuajse tė tė njėjtit zhanėr. Titullohet “Vetes” dhe siē shpjegon kjo ėshtė njė mėnyrė qė ēdo dėgjues tė gjejė sadopak nga vetja, tek teksti apo historia e kėngės qė Elvana “servir” nė kėtė sezon tė nxehtė pėr fansat e saj. Kjo kėngė ka vetėm njė javė nė treg dhe duket se Elvana ka goditur sėrish nė shenjė. Nuk kishte sesi tė ndodhte ndryshe, pasi gjithēka ėshtė menduar me shumė kujdes nga Flori, djaloshi i talentuar qė prej kohėsh ka vendosur edhe tė menaxhojė Elvana Gjatėn, pėr tė vulosur edhe suksesin.Elvana ka pohuar pėr mediat kosovare, ku edhe bėri promovimin e kėngės se pėr momentin ka vendosur tė kėndojė mė shumė si soliste dhe nuk po planifikon
qė tė bashkėpunojė me ndonjė kėngėtar tjetėr kosovar. “Jo, jo absolutisht nuk do tė bashkėpunoj njėherė pėr njėherė. Sapo kam dalė nga bashkėpunimet, kėshtu qė kam nevojė tė merrem me Elvanėn si person”, shprehet ajo. Kjo deklaratė vjen pas lajmeve tė fundit qė qarkulluan nė median kosovare, se Elvana do tė kishte njė bashkėpunim me kėngėtarin Ermal Fejzullahu, njė duet qė u pėrfol si i mundshėm qysh nė momentet e “Top Fest”, por qė duket nuk ka qenė asnjėherė pjesė e projekteve tė saj.Pėrsa i pėrket stilit tė muzikės, ajo nuk do tė heqė dorė nga R&B, kjo jo vetėm pasi kėshtu u identifikua nė tregun muzikor, por edhe pėr faktin se ky zhanėr mbetet pėr tė mė i pėlqyeri. Ndėrkohė pėrsa i takon festivaleve, njė prej tė cilėve ėshtė edhe “Kėnga Magjike”,Elvana tregon se nuk ka vendosur ende nėse do tė jetė pjesėmarrėse apo jo, pasi nė kėtė periudhė ėshtė duke u marrė me albumin e ri. Ky ėshtė njė lajm tjetėr shumė i mirė pėr fansat e saj, njė rikthim i dytė i Elvanės pas plot 1 viti, ka gjasa qė mund ta pozicionojė sėrish nė krye tė tregut muzikor.
THASHETHEMET
Por duket se thashethemet pėr Elvanėn nuk kanė reshtur asnjėherė. Para pak kohėsh nė media u pėrhap njė lajm ku flitej se njė djalosh, i quajtur Rogert, kishte qenė i dashuri i Elvanės. U pėrfol se djali ėshtė nė vit tė pestė pėr Administrim Biznes si dhe punon si dizajner, por ata kanė preferuar qė tė mos e bėjnė publike lidhjen e tyre. Por asnjė nga tė dyja palėt, qoftė Elvana apo djaloshi qė pretendonte se ishte i dashuri i saj, nuk e ka pranuar publikisht kėtė lidhje, ēka tė bėn tė mendosh se e gjithė historia, njėlloj si ajo me Getoarin mbetet sėrish njė thashethem.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
 
Elvana Gjata, nuk kam qenė e dashura e Getoarit
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1
 Similar topics
-
» Banda e Durrėsit, vrasje, grabitje trafikim....

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Kosova Hacker's Zone :: V.I.P News :: V.I.P News-
Kėrce tek: