Kosova Hacker's Zone

Khz-CreW
 
ForumForum  PortaliPortali  CalendarCalendar  PytėsoriPytėsori  KėrkoKėrko  Lista AnėtarėveLista Anėtarėve  Grupet e AnėtarėveGrupet e Anėtarėve  RegjistrohuRegjistrohu  identifikimiidentifikimi  

Share | 
 

 Shpėrthimi i dytė i Alban Skenderaj

Shko poshtė 
AutoriMesazh
cracker
Administrator
Administrator
avatar

Numri i postimeve : 131
Age : 25
Registration date : 25/06/2008

MesazhTitulli: Shpėrthimi i dytė i Alban Skenderaj   Mon Jun 30, 2008 1:17 am

Alban Skenderaj, djali me zėrin melodioz dhe paraqitjen trendy, qė me kėngėt e tij bėri tė ėndėrrojnė me qindra vajza shqiptare, ėshtė gati tė shpėrthejė me albumin e dytė, i cili nė fund tė qershorit pritet tė hidhet nė treg.
[img][/img]
Njė sprovė e vėrtetė kjo pėr Albanin, pas suksesit tė albumit tė parė dhe melodive tė bukura qė rrodhėn prej tij. “Larg dhe afėr”, ėshtė kėnga dhe klipi i parė promovues i kėtij albumi, i cili shpejt do pasohet edhe nga kėngė tė tjera, pėr tė cilat kantautori deklaron se pėrbėjnė njė hap mė profesional nė karrierėn e tij. Klipi i ri, opinionet e tij pėr muzikėn, planet frymėzuese tė sė ardhmes.Pėrgatitja e albumit, i ka marrė shumė kohė kantautorit tė ri, por mjaft tė njohur shqiptar, Alban Skenderaj. Pas disa muajsh punė intensive, e shohim tė rikthyer nė Tiranė, me albumin e pėrfunduar, gati pėr promovimin e tij. Koha e qėndrimit kryesisht nė Gjermani, kanė bėrė tė mundur qė Albani tė finalizojė albumin, nė tė cilėn pretendon qė njerėzit tė mos gjejnė vetėm njė ose dy kėngė qė tė pėlqehen dhe tė tjerat tė kapėrcėhen sikur tė mos ishin fare, sikurse ndodh shpesh me albumet. Por tė jetė i tėri njė album i pėlqyer ku ēdo kėngė tė mbetet si melodi e bukur nė buzė. Pėrveē albumit nė Gjermani, duket se pėr Albanin ka zėnė fill edhe njė ndjenjė e bukur me kėngėtaren Miriam Cani, por qė kėngėtari pėrveē se pranon miqėsinė me tė, nuk pėlqen tė bėjė komente pėr njė lidhje, e cila gjithsesi ngelet enigmė
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
 
Shpėrthimi i dytė i Alban Skenderaj
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1
 Similar topics
-
» LDD thotė se njė kandidat i saj ėshtė rrahur nė Skenderaj

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Kosova Hacker's Zone :: V.I.P News :: V.I.P News-
Kėrce tek: