Kosova Hacker's Zone

Khz-CreW
 
ForumForum  PortaliPortali  CalendarCalendar  PytėsoriPytėsori  KėrkoKėrko  Lista AnėtarėveLista Anėtarėve  Grupet e AnėtarėveGrupet e Anėtarėve  RegjistrohuRegjistrohu  identifikimiidentifikimi  

Share | 
 

 Automobilat Fluturues

Shko poshtė 
AutoriMesazh
cracker psycho
Fillestar
Fillestar
avatar

Numri i postimeve : 112
Age : 31
Registration date : 30/06/2008

MesazhTitulli: Automobilat Fluturues   Tue Jul 01, 2008 5:43 pm


A e keni endrruar ndonje dit qe ju mund te silleni perqark me me makinen tuaj fluturuese?
Pra kjo mund te jet me afer seq ju e keni menduar.NASA ka ndertuar diqka te quajtur:

“The Highway in the Sky.” Esht nje sistem compjuterik i dizajnuar qe ti lej miljona njerez te fluturojn ku
ata vet do te deshirojn.
Dhe ketu esht lajmi me i mir shum njerez jan duke ndertuar makina qe ju mund ti bleni.

Njeri nga keta njerz esht shpiksi me emrin Woody Norris.Kete jav,ai do te pranoj:
America’s top prize for invention - Qe do te thot Qmimi me i lart per shpikje ne Amerik.

Kjo makin eshte quajtur AirScooter dhe self-taught inventor.
Woody Norris thot qe do te dal ne shitje fundin e ketij viti.

Norris i kerkoj nje nga test piloteve te tij qe ta demostrojn AirScooter per 60 minuta
fush jasht San Diegos, Calif.Mund te fluturoj per dy or,ne 55 metra per sekond.
Dhe mund te shkoj lart mbi 10,000 kemb mbi nivelin e detit.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
 
Automobilat Fluturues
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Kosova Hacker's Zone :: Autos :: Autos-
Kėrce tek: