Kosova Hacker's Zone

Khz-CreW
 
ForumForum  PortaliPortali  CalendarCalendar  PytėsoriPytėsori  KėrkoKėrko  Lista AnėtarėveLista Anėtarėve  Grupet e AnėtarėveGrupet e Anėtarėve  RegjistrohuRegjistrohu  identifikimiidentifikimi  

Share | 
 

 A e dini se!!?

Shko poshtė 
AutoriMesazh
hackthebest
Fillestar
Fillestar
avatar

Numri i postimeve : 70
Age : 29
Registration date : 26/06/2008

MesazhTitulli: A e dini se!!?   Tue Jul 01, 2008 11:52 pm

Zogu nuk e ka shqisėn e tė nuhaturit dhe tė shijes.
Qukapiku nė ditė ha mesatarisht 3000 kandrra.
Nga barku i vajzės 20 vjeēare nga Devoni Jugor, Angli u nxor lemshi i rėndė 2,5 kg nga qimet e flokėve te saj tė cilat i kishte gėlltitur. Operimi u realizua nė mars 1985.
Kompjuterat modern janė ndėrtuar duke u bazuar nė sistemin nervor, por edhe kompjuteri mė modern nuk i afrohet as nivelit tė nje zvarriku.
Njė njeri i rritur merr frymė afėrsisht 25 000 herė nė ditė
Rreth 27% e ushqimit nė vendet e zhvilluara pėrfundon nė koshat e plerave.
Mundėsia pėr tė tė rėnė rrufeja ėshtė 1 nė 600,000.
Nė 1870 nė Londėr jetonin mė shumė irlandezė sesa nė Dublin.
Grekėt e lashtė peshkun e quanin IHTHYS. Te krishteret e pare prej kesaj fjale nxoren inicialet: Jezu Krishti Zot ėshtė Shelbuesi yne. Meqe ata nuk kishin guximin te shpalleshin si te krishtere, me simbolin e peshkut e njihnin besimin e krishtere te njeri-tjetrit.
Ungjilli shqip ėshtė perkthyer ne vitin 1824 dhe doli ne Korfuz pjeserisht dhe me 1827 i plote. Botues i Ungjillit dhe drejtues i punes ishte Grigor Gjirokastriti.
Durrėsi ne shek. XIV kishte 25000 banore dhe ishte nje nder qytetet me te medha te Evropes.
Bashkimi Evropian ka 456 milione banore, prej tyre 368 milione te krishtere, 262 milione katolike.
Jordania ka 5 milione banore, 75 mije prej tyre janė katolike.
Gjuzepe Garibaldi i cili luftoi pėr bashkimin e Italise dhe ishte nje nder politikanet me te shquar italian, ishte arberesh.
Me 1912, ne nje papirus egjiptian, u zbulua nje drame e shkrimtarit tė lashtė grek Sofokli, e titulluar "Trashėgimtarėt". Kjo vepėr ėshtė shkruar para 1355 viteve.
Albert Ajnshtajn, shkencetari me i madh boteror e perdori trurin vetem 14%.
Isak Njutoni ėshtė shkenctari qe beri zbulimin ne moshen me te re (25 vjeē).
Gėte e shkroi nje tregim ne shtate gjuhe kur ishte vetem 10 vjeē.
Shkretėtira e Saharasė ka njė sipėrfaqe sa tėrė Evropa. Siperfaqja e saj ėshtė sa nente shkretetirat me te medha te botes se bashku.
Katedralja e Milanos ėshtė ndertuar me 1579 dhe ne te janė 40.000 ndenjėse.
Ura me e larte ne bote ėshtė ura mbi lumin Arkansas ne Kolorado te SHBA-se. Lartesia e kesaj ure nga siperfaqja e ujit ėshtė 325 m.
Nė Bashkimin Evropian ēdo 33 sekonda prishet njė martesė. Viktimat janė fėmijėt.
Gjate vitit te pare te jetes, foshnjes i trefishohet madhesia e trurit.
Asnjė ushtar i NATO-s nuk humbi jetėn kundėr forcave serbe, ndėrsa 545 ushtarė, (33 tė tjerė janė tė zhdukur), tė Ushtrisė jugosllave gjetėn vdekjen gjatė konfliktit mė tė shkurtėr nė botė qė njeh historia e luftėrave, pėr vetėm 78 ditė njoftohet nė njė raport nga Selia e NATO-s.
NATO i shkatėrroi Ushtrise Jugosllave 93 tanke, 153 mjete tjera transportuese luftarake. Gjatė bombardimeve kanė pasur 38.000 fluturime, 10.000 bombardime dhe 2700 misione kundėrajrore. Sulmet nisėn me mė pak se 400 aeroplanė, ku NATO pėrfundoi bombardimet me 1100 aeroplanė tė tė gjitha llojeve mė moderne, ku kishte edhe tė tillė qė pėr herė tė parė ishin pėrdorur nė kėtė fushatė sulmesh kundėr Serbisė.
Nė qershor tė v. 1999 jashtė Kosovės ishin 986.000 ikanakė tė dėbuar nga forcat ushtarake serbe. Shumė shpejt, pas ēlirimit u kthyen mbi 800.000 shqiptarė.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
 
A e dini se!!?
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Kosova Hacker's Zone :: Kuriozitete :: Kuriozitete-
Kėrce tek: