Kosova Hacker's Zone

Khz-CreW
 
ForumForum  PortaliPortali  CalendarCalendar  PytėsoriPytėsori  KėrkoKėrko  Lista AnėtarėveLista Anėtarėve  Grupet e AnėtarėveGrupet e Anėtarėve  RegjistrohuRegjistrohu  identifikimiidentifikimi  

Share | 
 

 Riping....

Shko poshtė 
AutoriMesazh
theshark
Super moderator
Super moderator
avatar

Numri i postimeve : 150
Age : 29
Registration date : 28/06/2008

MesazhTitulli: Riping....   Wed Jul 02, 2008 2:11 pm

Po mundohet Microsoft te parandaloje kopjimin e DVD ose sic quhet ne gjuhen teknike riping??? A eshte service pack 1 beta per Windows Vista, versioni qe do i jape fund piraterise ne PC?

Kjo gje me ndodhi pasi shkarkova nga siti zyrtar i MICROSOFT " beta service pack 1 for VISTA" Por kur u mundova te kopjoj nje DVD film, nuk munda...... Pyeta dhe nje shokun tim per kete gje dhe ai e provoi ne PC e tij, por e njejta gje, DVD nuk kopjohej......
Pasi kerkova ne internet per kete problem pashe se ekzistonte nje sistem qe c'aktivizonte mbrojtjen qe kishte DVD dhe me pas te ishe i lire te kopjoje. Ky sistem quhej DVD43. Ju mbase nuk e keni perdorur ndonjehere pasi ai eshte dhe i inkorporuar si sistem ne programet e tjera qe jane enkas per kopjim DVD.
Gjate kohes qe po beja azhornim te windows VISTA ultimate qe kam me kete service pack te ri, nuk u ngarkua ky sistem nga setup i service pack, gjate kesaj kohe me doli dhe nje mesazh error ku thuhej mungese driver kur provova te instaloja DVD43.

Per kete kam lene nje mesazh ne forumin e MIcrosoft per tekniket e tyre, por mesa duket ky projekt i ri i microsoft eshte akoma i mbyllu per publikun, dhe nuk besoj te me kthjne ndonje pergjigje.
Ne bote eshte e ndaluar kopjimi i DVD duke c'aktivizuar sistemin mbrojtes ( copy protected CSS), por ka njerez qe e bejne kete dhe mes tyre dhe une.....

Nese ko eshte e bere me qellim nga MICROSOFT, nuk mund te thuhet pasi nje gje e tille nuk thuhej ne tekstin README qe shoqeronte kete service pack. Gjigandi i softeve mbase nuk e ka pasur ne qellim kete gje, por mesa duket nje marrveshje e MICROSOFT dhe HOLLIWOOD ka sjelle kete.

Ky sistem DVD43 ose dhe sisteme te tjera kopjimi ka qene nje nga minuset me te medha per HOLLIWOOD, te cilet po perballen gjithnje e me shume me faktorin vjedhje dhe shperndarjen e filmave online ne internet. Mesa duket MICROSOFT po i thote STOP vjedhjes se materialve filmike. Do na duhet te mbajme XP edhe per shume kohe te tjera
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
 
Riping....
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Kosova Hacker's Zone :: Te rejat :: Te rejat-
Kėrce tek: