Kosova Hacker's Zone

Khz-CreW
 
ForumForum  PortaliPortali  CalendarCalendar  PytėsoriPytėsori  KėrkoKėrko  Lista AnėtarėveLista Anėtarėve  Grupet e AnėtarėveGrupet e Anėtarėve  RegjistrohuRegjistrohu  identifikimiidentifikimi  

Share | 
 

 Dritarja e re 'VETPASTRUESE"

Shko poshtė 
AutoriMesazh
genti
Fillestar
Fillestar


Numri i postimeve : 5
Age : 24
Registration date : 24/06/2008

MesazhTitulli: Dritarja e re 'VETPASTRUESE"   Sat Jul 05, 2008 9:05 pm

Pastruesit e dritareve se shpejti do te mbeten pa pune nese ky lloj i ri gjami do te mund te zhvillohet komercialisht.Sipas BBC Online,xhami Pilkington Activ pothuajse nuk ka nevoje per pasteim pasi ka bere nje veshje teper te holle me dioksid titaniumi mikrokristalin qe reagon ndaj drites se diellit.Ky reagim e shkrin papastertine ne gjam i cili pastrohet ur e lag uji i shiut.Ky gjam eshte nder favoritet per qmimin ingjinierik MacRobert.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
 
Dritarja e re 'VETPASTRUESE"
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1
 Similar topics
-
» Naile Zhupani: "KOSOVES" - poezi nga Arshi Pipa
» Adelina Dardha: Poezi " E ėmbla ime nėnė" Gezuar nėnė diten e lindjes sot me 14 Shkurt. Me mall tė puth.
» Shaban Cakolli:Aksion humanitar i "Im- Zeichen- der-Liebe" dhe "Dibranit-transport" pėr invalidėt e luftės sė Kosovės
» Nė Filadelfia u promovua libri "Pėrjetė me ty" i autorit Ivzi Ēipuri (1)
» Iren Papas: NĖ KUVENDIM ME MITET (Prof. Dr.ADRIATIK KALLULLI mbi librin e Irena Gjonit "Marredhenie te miteve dhe kuiteve te Bregdetit ...

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Kosova Hacker's Zone :: Kuriozitete :: Kuriozitete-
Kėrce tek: