Kosova Hacker's Zone

Khz-CreW
 
ForumForum  PortaliPortali  CalendarCalendar  PytėsoriPytėsori  KėrkoKėrko  Lista AnėtarėveLista Anėtarėve  Grupet e AnėtarėveGrupet e Anėtarėve  RegjistrohuRegjistrohu  identifikimiidentifikimi  

Share | 
 

 Pingpongistėt e rinj kosovarė marrin pjesė nė Kampionatin evropian

Shko poshtė 
AutoriMesazh
wantedperson
Fillestar
Fillestar
avatar

Numri i postimeve : 70
Age : 26
Registration date : 28/06/2008

MesazhTitulli: Pingpongistėt e rinj kosovarė marrin pjesė nė Kampionatin evropian   Tue Jul 08, 2008 10:35 pm

Nesėr katėr pėrzgjedhjet e pingpongistėve te rinj kosovarė (junior / djem dhe vajza dhe kadet / djem dhe vajza) nė ora 13:00 do tė nisen pėr nė Kampionatin Evropian pėr tė rinj, qė sivjet do tė mbahet nė qytetin Terni tė Italisė nga 11 deri mė 20 korrik.
Nė konkurrencėn e kadetėve do tė garojnė 42 shtete evropiane, ndėrsa pėrfaqėsuesja e Kosovės nė pėrbėrje do tė ketė Baton Ēitakun dhe Dardan Imamin, tė cilėt do tė garojnė nė grup me moshataret e tyre nga Lituania, Belgjika dhe Irlanda. Kadetet kosovare, Amare dhe Nehare Janjeva do tė garojnė nė grup me moshataret nga Kroacia, Belgjika dhe Estonia. Pėrzgjedhja e juniorėve tė Kosovės i pėrbėrė nga Ylli Prestreshi, Linor Ēitaku dhe Kastriot Orana do tė ndeshen me bashkėmoshatarėt e tyre nga Rumania, Bosnja dhe Hercegovina,Gernsi dhe Moldavia. Ndėrkaq junioret e Kosovės nė pėrbėrje Arbana Janjeva, Iliriana Haliti dhe Krenare Haliti do tė ballafaqohen nė grup me moshatarėt e tyre nga Belgjika, Skocia dhe Estonia.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
 
Pingpongistėt e rinj kosovarė marrin pjesė nė Kampionatin evropian
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1
 Similar topics
-
» Xhihadisti kosovar i ISIS-it
» KQZ: Deri nė orėn 13:00 kanė votuar 35,24% e zgjedhėsve. PD: Pjesėmarrja mbi 36 pėrqind
» Kurizitet kosovar: Sabri Azemi zbulon zmadhuesin mekanik
» Vritet nė Irak terroristi kosovar i ISIS-it, Kujtim Xheladini
» Emrat e rinj tė Asamblesė Kombėtare te PS, ja lista

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Kosova Hacker's Zone :: Sport :: Sport-
Kėrce tek: