Kosova Hacker's Zone

Khz-CreW
 
ForumForum  PortaliPortali  CalendarCalendar  PytėsoriPytėsori  KėrkoKėrko  Lista AnėtarėveLista Anėtarėve  Grupet e AnėtarėveGrupet e Anėtarėve  RegjistrohuRegjistrohu  identifikimiidentifikimi  

Share | 
 

 Aziz Salihu organizon mbledhjen e nėnshkrimeve tė qytetarėve pėr ndėrkombėtarizim

Shko poshtė 
AutoriMesazh
wantedperson
Fillestar
Fillestar
avatar

Numri i postimeve : 70
Age : 26
Registration date : 28/06/2008

MesazhTitulli: Aziz Salihu organizon mbledhjen e nėnshkrimeve tė qytetarėve pėr ndėrkombėtarizim   Tue Jul 08, 2008 10:36 pm

Kryetari i Shoqatės sė Sportistėve Profesionistė tė Kosovės, Aziz Salihu, ka mbajtur sot njė konferencė me media, nė tė cilėn ka bėrė tė ditur se me iniciativėn e tij nė tė gjitha qytetet e Kosovės, do tė nis mbledhja e nėnshkrimeve nga qytetarėt e Kosovės pėr ndėrkombėtarizimin e sportit kosovar.
“Tė gjitha nėnshkrimet e mbledhura nga qytetarėt, pas njė jave do t’i dėrgohen Komitetit Olimpik Ndėrkombėtar”, ka theksuar Salihu, i cili ende shpreson se Kosova mund tė pėrfaqėsohet nė Olimpiadėn e Pekinit qė nis mė 8 gusht me sportistėt e saj. “Ka mbetur vetėm edhe njė muaj deri nė Olimpiadė, por unė shpresoj ende se sportistėt tanė mund tė marrin pjesė nė Pekin dhe unė do tė vazhdoj pėrpjekjet pėr tė realizuar kėtė synim”, ka pohuar Salihu, i cili mė pas ka kėrkuar dorėheqjen e anėtarėve nė Grupin pėr Ndėrkombėtarizim, ku bėjnė pjesė ministri Valton Beqiri dhe disa prej krerėve tė federatave sportive.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
 
Aziz Salihu organizon mbledhjen e nėnshkrimeve tė qytetarėve pėr ndėrkombėtarizim
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1
 Similar topics
-
» Hilmi Saraēi: Aziz Zhilivoda luftėtar dhe udhėheqės i shquar pėr Shqipėrinė etnike (1912 - 1994) (VI)
» Mirėdon Fusha sjell:Nga kujtimet pė Aziz Zhilivoden
» Remzi Salihu: Lirika moderne dhe avangardja nė letėrsinė gjermane
» Hilmi Saraēi: Aziz Zhilivoda luftėtar dhe udhėheqės i shquar pėr Shqipėrinė etnike (1912 - 1994) (I)
» Dita ndėrkombėtare e Emigracionit

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Kosova Hacker's Zone :: Sport :: Sport-
Kėrce tek: