Kosova Hacker's Zone

Khz-CreW
 
ForumForum  PortaliPortali  CalendarCalendar  PytėsoriPytėsori  KėrkoKėrko  Lista AnėtarėveLista Anėtarėve  Grupet e AnėtarėveGrupet e Anėtarėve  RegjistrohuRegjistrohu  identifikimiidentifikimi  

Share | 
 

 Si me shpejtu rrjetin!??>

Shko poshtė 
AutoriMesazh
besthacker
Webmaster
Webmaster
avatar

Numri i postimeve : 369
Age : 26
Registration date : 06/06/2008

MesazhTitulli: Si me shpejtu rrjetin!??>   Thu Jul 10, 2008 3:28 pm

Ma se pari shkon start>>> RUN>>>>gpedit.msc dhe masne shtypeni enter masi ta shtypni ju qelet nje faqe tjeter dhe ktu shkoni qeshtu
Hapeni"local computer policy"
Hapeni "administrative templates"
Hapeni "network"
Hapeni "QoS Packet Scheduler"
Ne Anen e djatht te dritares klikoni ne "limit reservable bandwidth" Dhe klikoni ne "enabled"
Pak ma posht masi e keni bo ENABLED shkoni te Bandwidth limit %" dhe ndrojeni ate prej ne 20 (apo sa eshte) ne 0 dhe klikoni OK....

Masi ti kryni krejt ish kan mir me ja o ni restart Pc edhe masnej i shini vet efekter Twisted Evil


Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://khz-crew.clicboard.com
 
Si me shpejtu rrjetin!??>
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Kosova Hacker's Zone :: Tutorials :: Tutorials-
Kėrce tek: