Kosova Hacker's Zone

Khz-CreW
 
ForumForum  PortaliPortali  CalendarCalendar  PytėsoriPytėsori  KėrkoKėrko  Lista AnėtarėveLista Anėtarėve  Grupet e AnėtarėveGrupet e Anėtarėve  RegjistrohuRegjistrohu  identifikimiidentifikimi  

Share | 
 

 Lidhja mes dy Pc ne ni Pc

Shko poshtė 
AutoriMesazh
theshark
Super moderator
Super moderator
avatar

Numri i postimeve : 150
Age : 28
Registration date : 28/06/2008

MesazhTitulli: Lidhja mes dy Pc ne ni Pc   Thu Jul 10, 2008 3:49 pm

Ather:

I kemi 2 pc ne rrjet lokal dhe me 2 pc kemi pune shume dhe per ti lidhur ne nje pc duhet te

vepruar keshtu:

Shkojm te kompjuteri i par(aj qe i lidhni 2pc-et ne nje) shkojm te

Start-Programs-Accesories-Communications dhe Remote Desktop Connection e klikoni aty dhe ju

del nje dritare ku duhet me shkru ju IP Adresen e shkruni IP-Adresen e Pc-es tjeter dhe

asgje mos prekni.
Tani shkoni te ajo pc-ja tjeter tek My Computer-Control Panel-User Accounts dhe e merni at

Useri-n qe esht kryesor dhe ja ndroni passin.
Tani shkoni tek kompjuteri i par dhe e klikoni Enter aj automatikisht lidhet me PC-en tjeter

B dhe ju kerkon User dhe Password dhe ju i jipni keto dhe automatikisht kyqeni tek aj

Pc-tjeter
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
 
Lidhja mes dy Pc ne ni Pc
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1
 Similar topics
-
» Forumi i Rinise i Lidhjes Demokratike te Kosoves (Faqja Zyrtare)
» "Lidhja qeparotase dhe miqte e saj"-NJOFTIM
» Agron Shele:Lidhja Ndėrkombėtare e Poetėve, Shkrimtarėve dhe Artistėve"PEGASI"ALBANIA
» Lidhja Ndėrkombėtare e Poetėve, Shkrimtarėve dhe Artistėve- "PEGASI" ALBANIA
» FEJA NĖ FJALORIN E GJUHĖS SĖ SOTME SHQIPE, Shkruan: Mexhid YVEJSI, Gjakovė

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Kosova Hacker's Zone :: Tutorials :: Tutorials-
Kėrce tek: