Kosova Hacker's Zone

Khz-CreW
 
ForumForum  PortaliPortali  CalendarCalendar  PytėsoriPytėsori  KėrkoKėrko  Lista AnėtarėveLista Anėtarėve  Grupet e AnėtarėveGrupet e Anėtarėve  RegjistrohuRegjistrohu  identifikimiidentifikimi  

Share | 
 

 Boston Seltiks kthen titullin pas 22 vjetėsh

Shko poshtė 
AutoriMesazh
Fighter
Fillestar
Fillestar
avatar

Numri i postimeve : 102
Age : 25
Registration date : 25/06/2008

MesazhTitulli: Boston Seltiks kthen titullin pas 22 vjetėsh   Wed Jun 25, 2008 8:55 pm


Basketbollistėt e Bostonit kanė festuar titullin e kampionit tė NBA-sė, pasi nė mėngjesin e sotėm sipas kohės sonė, kanė mposhtur LA Lejkers, me rezultat 131:92, nė takimin e gjashtė, duke e mbyllur serinė finale 4:2. Pėr Seltiksat ky ėshtė titulli 17-tė nė histori tė klubit, por i pari pas plotė 22 vjetėsh.
Kevin Garnet dhe Rej Allen, me nga 26 pikė tė shėnuara ishin basketbollistėt mė efikas tek Bostoni, por titullin e MVP-sė nė serinė finale tė kėtij edicioni e fitoi kolegu i tyre, Pol Pirs. Ndėrkohė MVP i pjesės sė rregullt tė edicionit, Kobi Brajant realizoi 22 pikė pėr Lejkersat. "Kjo ėshtė njė ditė e madhe pėr klubin tonė, pėr shkak tė ish-legjendave, Bil Rasell, Bob Kuzi dhe tė tjerėve. Tash edhe unė me kėtė skuadėr jam bėrė pjesė e historisė sė Bostonit", ka theksuar pas ndeshjes Pol Pirs. Ndėrkohė, Kevin Garnet ishte tejet i emocionuar pas kėtij suksesi. "Tash edhe unė kam unazėn time si kampion! Shpresoj se tė kam bėrė krenar", i ka thėnė Garnet legjendės sė klubit, Bil Rasell. Nė anėn tjetėr basketbollisti mė i mirė i Lejkersave, Kobi Brajant ka thėnė se Bostoni arriti deri te titulli falė lojės sė shkėlqyeshme nė mbrojtje. "Ata luajtėn mbrojtjen mė tė mirė nė garat e 'play-off'-it. Synimi i Lejkersave ishte ta fitonte titullin e kampionit, e jo qė unė tė jam MVP i kampionatit tė rregullt, apo i serisė finale. Megjithatė kėsaj radhe nuk patėm sukses", ka theksuar Brajant.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
 
Boston Seltiks kthen titullin pas 22 vjetėsh
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1
 Similar topics
-
» Kadare: Pesė shekuj tė sundimit osman u flijua vetėm gjuha shqipe! 500 vjet ndėshkim ndaj Skėnderbeut, urrejtja vazhdon...
» Familja Kajana, 100 vjet e persekutuar nga xhonturqit dhe komunistėt
» 'Grupi i Llapit' dėnohet me 13 vjet burgim
» Pėrkujtim:Nėntė vjet pa vėllain e dashur Mehmet Ahmetaj
» Nazim Bllaca u dėnua me 4.5 vjet burg

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Kosova Hacker's Zone :: Sport :: Sport-
Kėrce tek: