Kosova Hacker's Zone

Khz-CreW
 
ForumForum  PortaliPortali  CalendarCalendar  PytėsoriPytėsori  KėrkoKėrko  Lista AnėtarėveLista Anėtarėve  Grupet e AnėtarėveGrupet e Anėtarėve  RegjistrohuRegjistrohu  identifikimiidentifikimi  

Share | 
 

 Si ta shpejtesojm MozeillaFirefoxin

Shko poshtė 
AutoriMesazh
besthacker
Webmaster
Webmaster
avatar

Numri i postimeve : 369
Age : 26
Registration date : 06/06/2008

MesazhTitulli: Si ta shpejtesojm MozeillaFirefoxin   Thu Jul 10, 2008 6:39 pm

Trik per Mozilla FirefoX (Me punu ma shpejt)
Ja nje Trik per me Punu ma shpejt Firefoxi
1.Shkruani tek adresa "about:config" dhe shtypeni ENTER. Shkoni ma posht dhe gjeni keto texte:

network.http.pipelining network.http.proxy.pipelining network.http.pipelining.maxrequests

2. Dhe pastaj:

Bėjeni "network.http.pipelining" to "true"

Bėjeni "network.http.proxy.pipelining" to "true"

Bėjeni "network.http.pipelining.maxrequests" ne ndonje numer si 30. TKjo do te thot se ban 30 kerkime menjeher.

3. Me ne fund klikoni me te djathen dikund dhe shkoni New-> Integer. Emertoni atė "nglayout.initialpaint.delay" dhe shkrauni Valuen e saj "0". Kjo eshte koha sa Brouseri duhet te pres deri sa ta bej kerkimin e ri.

Tani perdorni internet shum me te shpejt.


Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://khz-crew.clicboard.com
 
Si ta shpejtesojm MozeillaFirefoxin
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Kosova Hacker's Zone :: Tutorials :: Tutorials-
Kėrce tek: