Kosova Hacker's Zone

Khz-CreW
 
ForumForum  PortaliPortali  CalendarCalendar  PytėsoriPytėsori  KėrkoKėrko  Lista AnėtarėveLista Anėtarėve  Grupet e AnėtarėveGrupet e Anėtarėve  RegjistrohuRegjistrohu  identifikimiidentifikimi  

Share | 
 

 Toti: Te Steaua e Bukureshtit pas moshės 45-vjeēe!

Shko poshtė 
AutoriMesazh
agent007
Fillestar
Fillestar


Numri i postimeve : 37
Age : 29
Registration date : 27/07/2008

MesazhTitulli: Toti: Te Steaua e Bukureshtit pas moshės 45-vjeēe!   Wed Jul 30, 2008 5:12 pm

Kapiteni i Romės, Franēesko Toti ka pohuar se dėshiron qė fundin e karrierės sė tij, diku nė moshėn 45-vjeēare ta shėnojė i veshur nė fanellėn e Steausė sė Bukureshtit. Tė shtunėn e kaluar Roma luajti ndeshje miqėsore me Steauan nė Bukuresht, kurse Toti u pėrshėndet nė mėnyrė spektakulare nga tifozėt e pranishėm, ndonėse ai nuk luajti pėr shkak tė lėndimit.

Tifozėt e Steauas i kėrkuan Totit qė karrierėn ta pėrfundoj pikėrisht nė klubin e tyre. "Duke pasur parasysh pritjen madhėshtore qė mė bėnė tifozėt tuaj, atėherė them se kur tė jam nė pėrfundim tė karrierės dhe kur tė jem diku 45 vjeē, do tė vija kėtu", i ka thėnė Toti presidentit tė Steauas, George Bekali. Steaua ka pasur lidhje me italianėt nė tė kaluarėn, pasi njė kohė e ka drejtuar trajneri i tanishėm i Katanisė, Valter Zenga, megjithatė gjasat qė Toti tė luajė pėr kėtė skuadėr nė moshėn 45-vjeēe, duken tė vogla dhe tė palogjikshme. Nė fakt, Toti ėshtė simbol i Romės, pasi nuk e 'tradhėtojė' kėtė skuadėr plotė 15 vjet dhe askush nuk do tė mund ta paramendonte njė Romė pa Totin, prandaj ėshtė vėshtirė tė mendohet qė Toti do tė barte ndonjė fanellė tjetėr pėrveē asaj verdhekuqe, qoftė edhe nė moshėn 45-vjeēe.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
 
Toti: Te Steaua e Bukureshtit pas moshės 45-vjeēe!
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1
 Similar topics
-
» Sot nė moshėn 72 vjeēare vdiq Prof. Dr. Emrush Gashi

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Kosova Hacker's Zone :: Sport :: Sport-
Kėrce tek: