Kosova Hacker's Zone

Khz-CreW
 
ForumForum  PortaliPortali  CalendarCalendar  PytėsoriPytėsori  KėrkoKėrko  Lista AnėtarėveLista Anėtarėve  Grupet e AnėtarėveGrupet e Anėtarėve  RegjistrohuRegjistrohu  identifikimiidentifikimi  

Share | 
 

 Batista: Mesi dėshiron tė vijė nė Pekin

Shko poshtė 
AutoriMesazh
agent007
Fillestar
Fillestar


Numri i postimeve : 37
Age : 29
Registration date : 27/07/2008

MesazhTitulli: Batista: Mesi dėshiron tė vijė nė Pekin   Wed Jul 30, 2008 5:15 pm

Pėrzgjedhėsi i kombėtares olimpike tė Argjentinės, Serxhio Batista edhe mė tej beson se Lionel Mesi do tė jetė pjesėmarrės nė Olimpiadė, pėrkundėr qėndrimit tė Barcelonės pėr tė mos e lejuar futbollistin pėr tė udhėtuar nė kryeqytetin kinez.

"Ėndėrr e ēdo sportisti ėshtė pjesėmarrja nė Olimpiadė. Futbollistėt e mi presin qė Mesi t'iu bashkohet, por rreth kėsaj ēėshtjeje duhet tė presim vendimin e FIFA-s. Jemi nė kontakt me Lionelin dhe ai dėshiron tė vihet nė dispozicionin tonė, pasi dėshiron ta ndihmojė skuadrėn pėr ta fituar medaljen e artė. Shpresoj se nė fund ai do tė na bashkohet", ka theksuar Batista. Javėn e kaluar presidenti i FIFA, Sep Blater, ka pohuar se tė gjitha klubet janė tė obliguara qė t'i lėnė tė lirė futbollistėt nėn moshėn 23-vjeēe pėr tė marrė pjesė nė Lojėrat Olimpike. Ndėrkohė, zyrtarėt e Barcelonės kanė paralajmėruar se do tė ankohen nė Gjyqin pėr arbitrazh sportivė nė Lozanė, nė rast se Mesi do tė udhėtojė nė Pekin.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
 
Batista: Mesi dėshiron tė vijė nė Pekin
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Kosova Hacker's Zone :: Sport :: Sport-
Kėrce tek: