Kosova Hacker's Zone

Khz-CreW
 
ForumForum  PortaliPortali  CalendarCalendar  PytėsoriPytėsori  KėrkoKėrko  Lista AnėtarėveLista Anėtarėve  Grupet e AnėtarėveGrupet e Anėtarėve  RegjistrohuRegjistrohu  identifikimiidentifikimi  

Share | 
 

 Shtėpiza e iPhone 3G ēahet vetvetiu

Shko poshtė 
AutoriMesazh
Fighter
Fillestar
Fillestar
avatar

Numri i postimeve : 102
Age : 25
Registration date : 25/06/2008

MesazhTitulli: Shtėpiza e iPhone 3G ēahet vetvetiu   Sat Aug 02, 2008 12:58 am

iPhone 3G nė treg gjendet vetėm qė tre javė dhe qysh tani kanė filluar me plastikėn e cila, gjoja, ėshtė jokualitative dhe ēahet.

Ēdo ditė e mė shumė forume mbi iPhone dhe Apple po mbushen me pėrvojat dhe pyetjet pėr ēarjet nė plastikė (mbėshtjellėsin) e iPhone i cili vjen nė ngjyrė tė bardhė dhe tė zezė. Pas artikullit tė publikuar mbi kėtė problem nė faqen e internetit MacRumors njė numėr i madh i pėrdoruesve nė komentet e tyre kanė konfirmuar atė tė cilėn tė gjithė i kishin frikė – njė problem krejt amator tek kjo lodėr e shtrenjtė.

Ėshtė interesante se ēarjet janė bėrė vetvetiu, respektivisht, nuk janė shkaktuar nga rėnia e pajisjes apo nga pėrdorimi i pakujdesshėm. Po tė bėhej fjalė pėr disa pronarė tė pakėnaqur tė iPhone 3G, do tė ishte e kuptueshme dhe e arsyetueshme me kusht qė ata tė kishin thyer pjesė tė caktuara tė plastikės. Megjithatė, bėhet fjalė pėr njė problem shumė mė serioz i cili nuk ėshtė vetėm rastėsi.

Disa pėrdorues pasi qė kanė vėrejtur ēarjet, tė cilat mė shpesh paraqiten nė modelin e bardhė, pa ndonjė problem ka ndėrruar pajisjen e tyre me njė tė re, megjithatė shkaku i problemit ende nuk dihet. Tani pėr tani mbetet vetėm supozim pse vije deri tek plasaritja nė plastikė, sepse Apple nuk ka asnjė lloj komenti nė lidhje me kėtė ēėshtje.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
 
Shtėpiza e iPhone 3G ēahet vetvetiu
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Kosova Hacker's Zone :: Rregullat nė Forum! :: Rregullat-
Kėrce tek: