Kosova Hacker's Zone

Khz-CreW
 
ForumForum  PortaliPortali  CalendarCalendar  PytėsoriPytėsori  KėrkoKėrko  Lista AnėtarėveLista Anėtarėve  Grupet e AnėtarėveGrupet e Anėtarėve  RegjistrohuRegjistrohu  identifikimiidentifikimi  

Share | 
 

 Ēdo ditė e mė pak biseda nė celularė

Shko poshtė 
AutoriMesazh
theshark
Super moderator
Super moderator
avatar

Numri i postimeve : 150
Age : 29
Registration date : 28/06/2008

MesazhTitulli: Ēdo ditė e mė pak biseda nė celularė   Sat Aug 02, 2008 1:09 am

Britanikėt mė nuk pėrdorin celularėt e tyre vetėm pėr thirrje, por ēdo ditė e mė shumė pėr dėrgim tė porosive, fotografim dhe shėtitje nėpėr internet, kanė dėshmuar tė dhėnat e publikuara tė martėn.

Pothuajse 1.5 miliardė SMS nė javė janė dėrguar nė Britani tė Madhe nė periudhėn kohore nė mes muajit janar dhe maj tė kėtij viti, ka deklaruar shoqata britanike Mobile Data Association (MDA).

Numri i porosive tekstuale ėshtė rritur pėr 30 pėr qind nė krahasim me periudhėn e njėjtė tė vitit tė kaluar, pohon shoqata.

Mė shumė se 10 milionė fotografi dhe porosi MMS janė shkėmbyer nė javė, qė paraqet rritje prej 30 pėr qind.

Numri i shfrytėzuesve tė internetit mobil nė mes muajit maj 2006 dhe majit 2008 ėshtė rritur prej 13 milionė nė 16 milionė.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
 
Ēdo ditė e mė pak biseda nė celularė
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Kosova Hacker's Zone :: Te rejat :: Te rejat-
Kėrce tek: