Kosova Hacker's Zone

Khz-CreW
 
ForumForum  PortaliPortali  CalendarCalendar  PytėsoriPytėsori  KėrkoKėrko  Lista AnėtarėveLista Anėtarėve  Grupet e AnėtarėveGrupet e Anėtarėve  RegjistrohuRegjistrohu  identifikimiidentifikimi  

Share | 
 

 Shqipėron Skeraj zyrtarizon transferimin te Greuther Furth

Shko poshtė 
AutoriMesazh
besthacker
Webmaster
Webmaster
avatar

Numri i postimeve : 369
Age : 26
Registration date : 06/06/2008

MesazhTitulli: Shqipėron Skeraj zyrtarizon transferimin te Greuther Furth   Wed Aug 13, 2008 1:40 am

Shqipėron Skeraj ka zyrtarizuar kalimin nga skuadra e Prishtinės tek skuadra e Bundesligės sė dytė, Greuther Furth. Nėnshkrimi i marrėveshjes ndėrmjet Prishtinės dhe klubit gjerman Greuther Furth ėshtė bėrė sot nė njė ceremoni modeste nė stadiumin e qytetit nė Prishtinė, ku tė pranishėm ishin edhe zyrtarė tė FFK-sė dhe klubeve tjera kosovare.
Marrėveshja nė vlerė prej 120 mijė eurosh pėr transferimin e Skerajt nga klubi bardhekaltėr nė klubin gjerman ėshtė nėnshkruar nga kryetari i Prishtinės, Remzi Ejupi, nga menaxheri i klubit gjerman, Diter Markuard dhe nga vetė futbollisti. Ndėrkohė, Skeraj nuk ka bėrė tė ditur shifrėn e tė ardhurave tė tij nė klubin gjerman, por ka thėnė se ka nėnshkruar njė kontratė trevjeēare dhe ėshtė tejet i kėnaqur me kushtet e ofruara. Nė anėn tjetėr, Remzi Ejupi ka bėrė tė ditur se klubi bardhekaltėr do tė pėrfitojė edhe 20 pėrqind tė shumės sė transferimit eventual tė Skerajt nė ndonjė klub tjetėr nė tri vitet e ardhshme. 22-vjeēari Skeraj e nisi karrierėn nė skuadrėn e Lirisė sė Prizrenit, ku luajti dy vite, pėr tė kaluar mė pas te Prishtina, ku u paraqit me mjaft sukses pėr tri vjet rresht.

_________________

Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://khz-crew.clicboard.com
 
Shqipėron Skeraj zyrtarizon transferimin te Greuther Furth
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1
 Similar topics
-
» Ismet Ramadani:"Harta e shqipėrisė etnike" si shkas...
» Rozi Theohari: Rihapet Shkolla Shqipe e Lynn-it, Mass
» Gold Ag reagon me njė kėngė patriotike pas ndeshjes Serbi - Shqipėri (VIDEO)
» Kastriot Dervishi: Sinjali i parė i qėndresės antikomuniste nė Shqipėri
» Fterra i shkruan PROF.DR.MED.ULF PETER NEUMANNIT-shqip e gjermanisht! !

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Kosova Hacker's Zone :: Sport :: Sport-
Kėrce tek: